Yetişkin Terapi

Yetişkin Terapisi

Yetişkinlerde dönem-dönem sosyal problemler, kişisel problemler, takıntılar, korkular gibi baş gösteren psikolojik sorunlar yaşanmakta ve yetişkin psikolojik danışmanlık hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Günlük hayatın getirdiği stres, eşler arası sorunlar, geçmişte yaşanan kötü tecrübeler bu günün psikoloji sorunlarının temelini oluşturmaktadır.

Psikoloji sorunlar yaşayan yetişkinler ilk etapta bunu kabullenmemekte veya basit görmektedir. Kabullenme aşamasına gelindiğinde ise çoğu zaman sorun çok büyümekte ve tedavi süreci uzamaktadır. Bu nedenle yetişkin psikolojik danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak ve psikoloji destek almak için zaman kaybedilmemelidir.

Çocuk ve gençlerde görülen dikkat eksikliği ve hiperaktivite tüm yaşamı etkileyen bir sorundur. özellikle okul başarısını son derece olumsuz etkileyen bu sorunun halledilmesi için ek kısa sürede bir psikoloğa başvurulması gerek ektedir. çocukluktan başlayarak bireyin psikolojik tutum ve davranışları gözlemlenmeli, herhangi bir sorun görüldüğünde psikoloğa gitmek için zaman kaybedilmemelidir.

Yetişkin olarak yaşadığınız tüm sorunlar için lütfen bizimle iletişime geçin.